| Current | 630A/1000A/1250A |
|---|---|
| Voltage | 12 KV-36kV |
| Keywords | Outdoor Disconnector Switch |
| Material | Ceramic/Steel |
| Color | Grey |
| Rated Current | 630A/1000A/1250A |
|---|---|
| Ambient Temperature | -30℃~+40℃ |
| Rated Voltage | 12kV |
| Function | Isolation Control |
| Material | Porcelain |
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Rated Voltage | 12kV-36kV |
| Installation Environment | Outdoor |
| Usage | Breaking |
| Product Type | Outdoor Disconnector Switch |
| Color | Grey |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Rated Current | 630A |
| Pole | 1P |
| Mechanical Life | 50 |
| Current | 630A~1250A |
|---|---|
| Voltage | 12kV~36kV |
| Frequency | 50Hz |
| Mechanical Time | 50~80times |
| Altitude | ≤1000m |
| Collocation | GW9-10 High Voltage Isolator Switch |
|---|---|
| Material | Porcelain Insulator/Stainless Steel/Steel |
| Usage | Protection |
| Rated Voltage | 12kV |
| Keywords | Outdoor Vacuum Circuit Breaker/High Voltage Isolator Switch |
| Color | Grey |
|---|---|
| Current Rating | 630A |
| Wind Speed | 700Pa |
| Keyword | Outdoor Disconntor Switch |
| Packing | Wooden Case |
| Max. Current | 1250A |
|---|---|
| Altitude | ≤1000m |
| MAX. Voltage | 36kV |
| Color | Grey |
| Keywords | Outdoor Disconnector Switch |
| Rated Current | 1000A |
|---|---|
| Product Type | Hookstick Switch |
| Trade Terms | EXW |
| Material | Porcelain |
| Frequency | 50/60Hz |
| Type | High Voltage Overhead Disconnect Switch |
|---|---|
| Application | Outdoor |
| Keywords | Hookstick Switch |
| Current Rating | 1250A |
| Material | Porcelain/stainless Steel/steel |