| Material | Stainless Steel/Porcelain |
|---|---|
| Voltage Rating | 12kV |
| Application | Outdoor Distribution |
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Altitude | ≤3000m |
| Material | Stainless Steel+Ceramic |
|---|---|
| Standard | GB1984-2003 |
| Trade Mode | EXW |
| Quantity | 1set+3units |
| Frequency | 50Hz |
| Mechanical Life | 10000 Times |
|---|---|
| Trade Mode | EXW |
| Product Name | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Standard | IEC62271-100 |
| Keywords | Circuit Breaker |
| Product Name | ZW20-12(F) Boundary Load Switch |
|---|---|
| Function | Power Switch |
| Mechanical Lifetime | 10000 Times |
| Application | Distribution System |
| Structure | Fixed Type |
| Material | Stainless Steel+Ceramic |
|---|---|
| Type | Vacumm Circuit Breaker |
| Port | Main Port In China |
| Color | Grey |
| Usage | High Voltage |
| Ambient Temperature | -45℃-40℃ |
|---|---|
| Advantage | Small Size |
| Altitude | ≤3000m |
| Color | Grey |
| Standard | GB/T11022-1999 |
| Usage | High Voltage |
|---|---|
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Trade Mode | EXW |
| Application | Transformer Substation |
| Frequency Rating | 50Hz |
| Type | Boundary Load Switch |
|---|---|
| Standard | IEC62271-100 |
| Application | Electric Distribution |
| Voltage Rating | 12kV |
| Min.Temperature | -40℃ |
| Rated Voltage | 12kV |
|---|---|
| Rated Current | 630A/1250A |
| Pole | 3 Poles |
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Material | Stainless Steel+Porcelain |
| Type | Vacuum Circuit Breaker |
|---|---|
| Rated Voltage | 12kV |
| Rated Current | 630A/1250A |
| Net Weight | 180kg |
| Packaging | Export Wooden Case Packing |