| Current Rating | 630A/1000A/1250A |
|---|---|
| Material | Stainless Steel+Porcelain+Steel |
| Quantity | 2 (1unit+1set) |
| Usage | Protection |
| Keywords | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Current Rating | 630A/1250A |
|---|---|
| Pole | 3 Poles |
| Material | Stainless Steel+Porcelain |
| Quantity | 2 (1unit+1set) |
| Application | Industrial Distribution |
| MOQ | 1 Group |
|---|---|
| Name | ZW20-12(F) High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Application | High Voltage Substation |
| Trade Mode | EXW |
| Keyword | Vacuum Circuit Breaker |
| Quantity | 1group (1set+3 Units) |
|---|---|
| Quality | High |
| Frequency | 50Hz |
| Application | High Voltage Substation |
| Temperature | -40℃-70℃ |
| Keywords | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
|---|---|
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Material | Stainless Steel+Porcelain+Steel |
| Quantity | 1set+3units |
| Usage | Protection |
| Rated Voltage | 12kV |
|---|---|
| Rated Current | 630A |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Weight | 165kg |
| Altitude | Lower Than 3000m |
| Color | Grey |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Weight | 165kg |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Keyword | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Rated Frequency | 50Hz |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Type | Outdoor |
| Altitude | ≤3000m |
| Wind Speed | 700Pa |
| Voltage Rating | 12kV |
|---|---|
| Net Weight | 180kg |
| Type | High Voltage Boundary Load Switch |
| Standard | GB1984-2003 |
| Application | High Voltage Substation |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Voltage Rating | 12kV |
| Rated Current | 630A |
| Color | Grey |
| Mechanical Life | 10000 Times |