| Rated Current | 1000A |
|---|---|
| Application | Substation |
| Altitude | ≤1000m |
| MAX.Temperature | +40℃ |
| Earthquake Intensity | 8LEVEL |
| Material | Porcelain |
|---|---|
| Rated Current | 1000A |
| Rated Voltage | 12 KV |
| Pole Numbers | 1P |
| Mechanical Life | 50 |
| Rated Voltage | 12kV-36kV |
|---|---|
| Mechanical Life | 50 |
| Color | Grey |
| Port | Shenzhen/Guangzhou |
| Current Rating | 1000A |
| Color | Grey |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Weight | 165kg |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Keyword | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| MOQ | 1 Group |
|---|---|
| Name | ZW20-12(F) High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Application | High Voltage Substation |
| Trade Mode | EXW |
| Keyword | Vacuum Circuit Breaker |
| Rated Current | 1000A |
|---|---|
| Mechanical Life | 50/50/80 |
| Usage | Breaking Or Connecting |
| Product Model | GW9-10/1000A |
| Trade Terms | EXW |
| Quantity | 1group (1set+3 Units) |
|---|---|
| Quality | High |
| Frequency | 50Hz |
| Application | High Voltage Substation |
| Temperature | -40℃-70℃ |
| Material | Stainless Steel+Ceramic |
|---|---|
| Voltage Ratin G | 12kV |
| Application | Circuit-Breaking Under Vacuum |
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Frequency Rating | 50Hz |
| Name | ZW32-12(F) Pole Mounted Circuit Breaker |
|---|---|
| Material | Steel/ceramic/stainless Steel |
| Type | High Voltage/outdoor |
| Quantity | 1set+3units |
| Trade Mode | EXW |
| Keywords | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
|---|---|
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Material | Stainless Steel+Porcelain+Steel |
| Quantity | 1set+3units |
| Usage | Protection |