| Type | High Voltage Hookstick Switch |
|---|---|
| Application | Outdoor |
| Keywords | Vertical Break Switch |
| Feature | Small Space |
| Max. Current | 1250A |
| Current | 1250A |
|---|---|
| Voltage Rating | 12kV |
| Keywords | High Voltage Electrical Isolator |
| Material | Ceramic+Steel |
| Usage | Protection |
| MAX.Current | 1250A |
|---|---|
| MAX. Voltage | 36kV |
| Usage | For Disconnection And Isolation |
| Keyword | Outdoor Disconnector Switch |
| Installation | Fixed |
| Altitude | Not Exceeding 1000m |
|---|---|
| Feature | Portable |
| Mechanical Life | 50 |
| Application | High Voltage Power Transmission |
| Max.Current | 1250A |
| Rated Current | 630A-1250A |
|---|---|
| Type | Outdoor Disconnector Switch |
| Rated Voltage | 12kV/36kV |
| Application | Distribution System |
| Mechanical Life | 50/50/80 |
| Standard | GB 1985-2014 |
|---|---|
| Port | Main Ports In China |
| MOQ | 1GROUP |
| Trade Mode | EXW |
| Sample | Free After Order |
| Material | Ceramic+Steel |
|---|---|
| Rated Current | 630A |
| Mechanical Life | 50 |
| Port | Main Ports In China |
| Type | High Voltage Outdoor Isolator Switch |
| Color | Gray |
|---|---|
| Rated Current | 630A |
| Mechanical Life | 50 |
| Type | High Voltage Isolator Switch |
| Packing | Wooden Case |
| Altitude | ≤1000m |
|---|---|
| Earthquake Intensity | 8 Level |
| Temperature | -40℃~40℃ |
| Wind Speed | 700Pa |
| Current Rating | 1000A |
| MOQ | 1Group |
|---|---|
| Current Rating | 630A |
| Mechanical Time | 50 |
| Port | Main Ports In China |
| Packing | Wooden Case |