| Material | Porcelain/Steel/Stainless Steel |
|---|---|
| Color | Gray |
| Sample | Free After Order |
| Collocation | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Standard | GB 1985-2014 |
| Material | Porcelain+Steel |
|---|---|
| Rated Voltage | 12kV |
| Mechanical Life | 50/50/80 |
| Port | Main Port In China |
| Application | High Voltage Electrical Distribution |
| Material | Stainless Steel+Ceramic+Steel |
|---|---|
| Structure | Fixed Type |
| Standard | IEC62271-100 |
| Mechanical Times | 10000 |
| Usage | High Voltage |
| Standard | GB1984-2003/GB1985-2014 |
|---|---|
| Trade Mode | EXW |
| Installation | Fixed |
| Collocation | GW9 Series Outdoor Disconnector Switch |
| Usage | Protection |
| Color | Gray |
|---|---|
| Rated Current | 630A |
| Mechanical Life | 50 |
| Product Name | Hookstick Switch |
| Frequency | 50Hz |
| Application | Overhead Power Lines |
|---|---|
| Sample | Free After Order |
| Color | Gray |
| Pole Numbers | 1P |
| Port | Main Ports In China |
| Sample | Free After Order |
|---|---|
| Trade Mode | EXW |
| Port | Main Ports In China |
| Package | Export Wooden Case Packing |
| Application | Electrical System |
| Rated Current | 1250A |
|---|---|
| Rated Frequency | 50Hz |
| Usage | For Protecting Or Controlling |
| Keyword | High Voltage Disconnect Switch |
| Installation | Fixed |
| Collocation | Vaccum Circuit Breakers |
|---|---|
| Type | Outdoor Hookstick Diconnect Switch |
| Voltage | 12~36kV |
| Keywords | High Voltage Isolator Switch |
| Temperature | -40℃~+40℃ |
| Max. Current | 1250A |
|---|---|
| Product Name | Operated Disconnect Switch |
| Collocation | Vaccum Circuit Breakers |
| Color | Grey |
| Quantity | 3 Units(1 Set) |