| Keyword | High Voltage Electrial Isolator |
|---|---|
| Sample | Free After Order |
| Installation | Fixed |
| Altitude | ≤1000m |
| Current Rating | 1000A |
| Rated Current | 1000A |
|---|---|
| Product Type | Outdoor High Voltage Electrical Isolator |
| Trade Terms | EXW |
| Material | Porcelain/steel/stainless Steel |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Keyword | High Voltage Isolator Switch |
|---|---|
| Application | Overhead Power Lines |
| MOQ | 1Group |
| Usage | Protection |
| Temperature | -40℃~+40℃ |
| Color | Gray |
|---|---|
| Rated Current | 630A |
| Mechanical Life | 50 |
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Product Name | High Voltage Electrical Isolator |
| Current Rating | 630A/1000A/1250A |
|---|---|
| Material | Stainless Steel+Porcelain+Steel |
| Quantity | 2 (1unit+1set) |
| Usage | Protection |
| Keywords | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Product Name | GW9-10 High Voltage Electrical Isolator |
|---|---|
| Usage | Breaking/Controlling |
| Quality | High Quality |
| Installation | Fixed |
| Mechanical Time | 50 |
| Max. Current | 1250A |
|---|---|
| Product Name | GW9 Series Outdoor Disconnect Switch |
| Collocation | High Voltage Vaccum Circuit Breakers |
| Usage | Power Breaking |
| Max.Temperature | 40℃ |
| Mechanical Life | 50 |
|---|---|
| Max. Voltage | 36kV |
| Trade Terms | EXW |
| Quantity | 3 Units For 1 Set |
| Color | Gray |
| Product Name | GW9-10 High Voltage Isolator Switch |
|---|---|
| Usage | Protecting Or Controlling |
| Application | Distribution Power Line |
| Feature | Portable/Small Space |
| Standard | GB/T 11022-2011 |
| Material | Porcelain |
|---|---|
| Rated Voltage | 12 KV |
| Mechanical Life | 50 |
| Color | Grey |
| Port | Shenzhen/Guangzhou |