| Temperature | -40℃~+40℃ |
|---|---|
| Rated Current | 630A |
| Function | Overload |
| Installation | Fixed |
| Pole Number | 1P |
| Keywords | Pole Mounted Circuit Breaker |
|---|---|
| Material | Steel/porcelain/stainless Steel |
| Standard | GB/T11022-1999 |
| Quantity | 1set+3units |
| Wind Speed | 700Pa |
| Material | Porcelain/Steel |
|---|---|
| Rated Current | 1000A |
| Mechanical Life | 50 |
| Rated Voltage | 12kV-36kV |
| Max. Temperature | + 40℃ |
| Material | Ceramic+Steel+stainless Steel |
|---|---|
| Color | Gray |
| Standard | GB/T 311.6-2005 |
| Rated Voltage | 630A |
| Sample | Free After Order |
| Current Rating | 1250A |
|---|---|
| Voltage Rating | 12kV |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Material | Porcelain/stainless Steel/steel |
| Sample | Free After Order |
| Material | Stainless Steel+Ceramic+Steel |
|---|---|
| Altitude | ≤3000m |
| Trade Mode | EXW |
| Temperature | -40℃~+70℃ |
| Pac50Hzkage | Export Wooden Case Packing |
| Rated Current | 1000A |
|---|---|
| Mechanical Life | 50 |
| Altitude | ≤1000m |
| Ambient Temperature | -30℃~+40℃ |
| Earthquake Intensity | 7 |
| Rated Current | 630A/1000A/1250A |
|---|---|
| Mechanical Life | 80 |
| Rated Voltage | 12kV-36kV |
| Usage | For Protecting |
| Product Name | Overhead Electrical Isolator |
| Rated Current | 630A+630A/1000A/1250A |
|---|---|
| Material | Stainless Steel+Steel+Ceramic |
| Keyword | Outdoor Vacuum Circuit Breaker/Overhead Disconnect Switch |
| Trade Mode | EXW |
| Port | Main Port In China |
| Color | Gray |
|---|---|
| Current | 630A~1250A |
| Voltage | 12kV~36kV |
| Quality | High |
| Keyword | Outdoor Disconnector Switch |