| Keyword | High Voltage Disconnect Switch |
|---|---|
| Application | Renewable Energy System |
| Standard | GB/T 11022-2011 |
| MOQ | 1Group |
| Material | Porcelain/stainless Steel/steel |
| Model Number | GW9-10 |
|---|---|
| Keywords | High Voltage Disconnect Switch |
| Quantity | 1Group(3units) |
| Standard | GB1985-2014 |
| Trade Mode | EXW |
| Current | 630A-1250A |
|---|---|
| Type | High Voltage Isolator Switch |
| Voltage | 12kV-36kV |
| Application | Outdoor Distribution System |
| Quantity | 3 Uints For 1 Group |
| Product Name | GW9-10 High Voltage Isolator Switch |
|---|---|
| Type | Outdoor Hookstick Switch |
| Keywords | High Voltage Isolator Switch |
| Material | Ceramic+steel+Stainless Steel |
| Quantity | 3 Units(1 Set) |
| Color | Gray |
|---|---|
| Current Rating | 630A |
| Function | Breaking/connecting |
| Quantity | 3 Uints For 1 Set |
| Keyword | High Voltage Isolator Switch |
| Max.Current | 1250A |
|---|---|
| Type | Outdoor Hookstick Switch |
| Max. Voltage | 36kV |
| Keywords | HV Disconnector Switch |
| Material | Ceramic+steel |
| Temperature | -30℃-40℃ |
|---|---|
| Mechanical Life | 80 |
| Max. Voltage | 36kV |
| Usage | Protection |
| WindSpeed | 700Pa |
| Application | Electrical Systems |
|---|---|
| Model Number | GW9-10/1250A |
| Usage | For Breaking |
| Keyword | Outdoor Disconnector Switch |
| Installation | Fixed |
| Color | Grey |
|---|---|
| Rated Current | 630A |
| Mechanical Life | 50 |
| Product Name | Hookstick Switch |
| Frequency | 50Hz |
| Current Rating | 1250A |
|---|---|
| Type | Outdoor Disconnector Switch |
| Rated Voltage | 12 KV-36kV |
| Mechanical Life | 80 |
| Keywords | HV Disconnector Switch |