| Installation | Fixed |
|---|---|
| Standard | GB 1985-2014 |
| Keyword | High Voltage Disconnect Switch |
| Color | Gray |
| Package | Export Wooden Case Packing |
| Color | Grey |
|---|---|
| Material | Porcelain/Steel |
| Rated Current | 630A |
| Max. Current | 1250A |
| Packaging | Export Wooden Case Packing |
| Rated Current | 1000A |
|---|---|
| Mechanical Life | 50 |
| Max. Voltage | 36kV |
| Usage | High Voltage |
| Product Type | Hookstick Switch |
| Rated Current | 1250A |
|---|---|
| Type | Disconnector Switch |
| Rated Voltage | 12 KV |
| Application | Outdoor |
| Mechanical Life | 80 |
| Usage | Protection |
|---|---|
| Current Rating | 1000A |
| Voltage Rating | 12kV-36kV |
| Wind Speed | <700 Pa |
| Frequency Rating | 50/60Hz |
| Max.Voltage | 36kV |
|---|---|
| Max.Current | 1250A |
| Current Rated | 630A |
| Frequency | 50Hz |
| Application | Electric Power Transmission |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Operation | Manually/Automatically |
| Model | GW9-10/1000A |
| Max.Voltage | 36kV |
| Usage | Breaking/Controlling |
| Standard | GB 1985-2014 |
|---|---|
| Collocation | Outdoor Vacuum Circuit Breaker |
| Rated Current | 630A |
| Rated Voltage | 12kV |
| Package | Wooden Case |
| Standard | GB/T 11022-2011 |
|---|---|
| Installation | Fixed |
| Collocation | High Voltage Vacuum Circuit Breaker |
| Quantity | 3 Uints For 1 Set |
| Keyword | High Voltage Disconnect Switch |
| Current Rating | 1000A |
|---|---|
| Voltage Rating | 12kV |
| Trade Terms | EXW |
| MOQ | 3 Units For 1 Set |
| Port | Main Ports In China |